Kamenná story VI. - Prečo Seraphinea?

Prečo Seraphinea?

Vybrať správny názov značky je veľké umenie. Aj keď už som umelec, nájsť to správne, ľúbozvučné meno pre moje kameňové kreatívy bola cesta predlhá.

Keď som sa rozhodla vyjsť do sveta so šperkami,  vybrala som si to najjednoduchšie, čo sa mi ponúkalo – Liečivé Šperky. Názov jasný, opisujúci čo vyrábam a ponúkam.  

Stále som však niekde vzadu v hlave mala pootvorené dvierka a čakala, kedy sa dostaví ten správny nápad a nájdem originálne, jedinečné meno, ktoré by korešpondovalo s mojím tvorením s drahými kameňmi. Lebo som od počiatku vedela, že pri šperkoch neskončím :-)

Viete ako nakoniec vznikla Seraphinea? 

Sedela som s mojimi mentoringovými kolegynkami z projektu ArtBees na chate, používali sme svoje mozgy až sa z nich dymilo a hľadali sme. Malo to byť spojenie drahého kameňa a môjho tvorenia. 

Kameň, ktorý mi pomohol v tmavom období a vrátil do života opäť farby a energiu bol serafinit. Nejak ma to k nemu vtedy najviac ťahalo, nosila som ho v šperkoch, vo vrecku, v kabelke, ležal na nočnom stolíku...zachránil ma a preto mu patrí moja extra vďaka.  A tu to celé začalo. Ženská verzia od serafinitu by mohla byť Seraphinea, však? 

Možno to vyzerá jednoducho, nájsť však názov pre moju značku bol niekoľkoročný pôrod. Dlho som vedela, že raz to príde a verila som, že sa mi podarí nájsť niečo, čo bude identifikovať nielen moju tvorbu, ale bude aj spojené s drahými kameňmi. Aby som mohla pokojne tvoriť, prinášať do svojho a vášho života dizajnové vecičky, ktoré budú originálne, iné a s liečivými kameňmi. 

Presne to je Seraphinea. Dizajn drahých kameňov v neobyčajných kreáciách.

Páči sa Vám? :-)