O liečivých kameňoch

Neživé kamene nie sú celkom neživé.. alebo o zázračnej sile kameňov

Už história prezrádza a napovedá. Kamene majú zázračnú silu a odnepamäti patria k nám, k ľuďom.

Nazrime preto do minulosti a uvidíme obrovské kamenné stavby Stonehenge, egyptské pyramídy v Gíze či stavby kmeňov v Južnej Ameriky.

Už naši dávni predkovia vedeli s kameňmi zaobchádzať, vedeli, ktorý kameň na čo použiť a poznali aj ich silu. Postupne vznikali celé náuky o kameňoch, mineráloch, drahých kameňoch a polodrahokamoch, čiže o prírodných vzácnych kameňoch, ktoré sa rozlišujú zložením, vlastnosťami a liečivými účinkami.

Kamenne ochranné aj prekliate

Minerály a kamene sú už od pradávna opradené rôznymi mýtmi a legendami. Niektoré hovoria o kameňoch prinášajúcich šťastie, iné o kameňoch s liečivými účinkami, posvätných kameňoch, ochranných kameňoch či naopak o kameňoch prekliatych.

Samotní liečitelia veria, že svetlo a energia vyžarujúca z kameňa môže mať liečivý vplyv na ľudské telo i na jeho dušu. Podobne ako rastliny či stromy, aj kamene v sebe skrývajú silu.

Skeptici by tvrdili, že môže ísť o sugesciu, autosugesciu alebo jednoducho o vieru v zázračné účinky kameňov. Fanatici by nás urputne presviedčali o nadprirodzenej, či priam božskej sile, alebo o tajnej magickej či temnej diabolskej sile týchto nerastov.

Nech je to už tak či onak, tí z nás, ktorí nahliadajú na silu kameňov so zdravým rozumom, iste súhlasia s tým, že hoci sa kamene radia medzi neživú prírodu, nie sú až tak celkom neživé.  V kameňoch je totiž ukryté čosi, čím je prestúpený nielen celý svet, ale aj samotný človek – je to energia.

Energia a kamenie v liečiteľstve

Slovo energia, pochádza z gréckeho energeia (vôľa, sila či schopnosť k činom). Energia môže mať tvar, zvuk (frekvenciu), farbu, môže sa pohybovať prenášať alebo jednoducho povedané má určité vibrácie, ktoré môžu na nás pôsobiť.

Energiu rôznych kameňov využívali naši predkovia už v pradávnych dobách. Tieto skúsenosti sa zachovali až dodnes a energia kameňov je využívaná nielen pri rôznych činnostiach, ako sú napríklad masáže, reiki, ale predovšetkým v liečiteľskej oblasti.

V liečiteľstve má každý kameň iný význam, iné schopnosti, z hľadiska zdravotných účinkov, energetických účinkov a účinkov na psychiku, teda na naše schopnosti.

Dospeli sme k tomu, že kamene v sebe ukrývajú určitú silu, a to energiu, ktorá podľa našich predkov a ich skúseností zachovaných až dodnes, môže byť prínosom pre náš život, a to predovšetkým pre naše fyzické alebo duševné zdravie.

Kamene existujú na zemi oveľa dlhšie ako ľudstvo samo. Ktovie aké záhady a tajomstvá ešte v sebe ukrývajú…